Dodatki i gadżety ułatwiające szycie

Bardzo przydatne i ułatwiające, przynajmniej dla mnie, pracę z tkaninami:

1. Klej tymczasowy do tkanin w spray'u:
Przydatny, kiedy zszywamy razem dwie warstwy tkanin, które muszą idealnie do siebie przylegać. Idealny do aplikacji.


2. Taśma do wprasowania sklejająca tkaniny:


Super sprawa. Używam do wszystkich miejsc typu "zakładki", gdzie trzeba podwinąć tkaninę i zszyć. Podwijam, w środek wkładam taśmę ( trzeba odkleić od papierka), prasuję i sklejone na wieki wieków.Dopiero potem zszywam, tkanina nie rozłazi się, łatwiej ją "ujarzmić".

3. Sztywnik krawiecki

Kiedy widziałam go w sklepie, zawsze zastanawiałam się, do czego może służyć...Wygląda trochę jak juta, może splot jest bardziej gęsty, no i oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, jest sztywny. Jestem z wykształcenia filologiem angielskim, a nie krawcową:), w związku z czym nie przeszłam odpowiedniej edukacji w tej materii(: wszystko, co potrafię zrobić z maszyną do szycia to moja własna inwencja twórcza...Ale do brzegu. Sztywnika używam do szycia pojemników z uszami, takich jak np. ten:

Do szycia takich koszyczków używam raczej delikatnych tkanin bawełnianych, więc, aby stały na baczność, trzeba je usztywnić. W związku z tym, w  następnym poście tutorial:


Jak uszyć pojemnik z uszami

Komentarze

  1. Wspaniale, że założyłaś tego bloga!!Mam maszynę oraz szczere zamiary uszycia na niej- czegokolwiek;):D:D To będę u Ciebie częstym gościem i chętnie skorzystam z każdej lekcji!
    Serdecznie pozdrawiam:))I pędzę oglądać Twoje prace widoczne w sklepie, są takie czarujące!!Super.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty