Święto Trzech Króli, dużo brokatu i rozpoczynam karnawał !!!

Z wielkim rozrzewnieniem wspominam moje dzieciństwo, kiedy Święto Trzech Króli kończyło okres świąteczny, który wydawał mi się tak nieskończenie długi i miły - były ferie, byliśmy wszyscy razem w domu, rodzice w tym okresie też nie pracowali, bo byli nauczycielami...Choinka stała tylko do tego Święta, a potem rozpoczynały się bale karnawałowe w szkole - dekorowanie sali, szykowanie kostiumów...Jak dziś pamiętam, jak robiłam z mamą korony - młodsze blogowiczki będą się śmiały, ale były wycinane z brystolu, smarowane klejem i, aby się błyszczały...pomiędzy dwiema warstwami papieru tłukło się bombki, na drobniutko, i tym niby-brokatem posypywało się korony....Jak teraz widzę, jakie cuda można kupić do dekoracji, to aż wzdycham, ale z drugiej strony - być może takie "kombinowanie", żeby coś zrobić z niczego zaowocowało późniejszymi pomysłami? No i ten czas spędzany wspólnie z rodzicami - sanki, łyżwy, śnieżki - bezcenny:) Kim bylibyśmy bez naszych wspomnień? Dlatego dla mojej Mamy na dzisiejsze Święto podarowałam bieżnik:


i rozpoczynając karnawał, wyciągam brokat, taśmy samoprzylepne, kleje, wszystko, co mam zimowego, bo chciałam przypomnieć Pani Zimie : HELLO, dziesięć stopni na plusie w styczniu???

Potem Wam się pochwalę, co z tego wyszło:)

I jeszcze choinka, która najbardziej mi się spodobała z tych, które mi chciałyście pokazać to:


za odwagę ze świeczkami i to, co liczy się najbardziej - wzruszenia.

i dlatego nowa książka Tone Finnanger "Adwent i święta Tildy" pojedzie właśnie do niej.


A ja zabieram się do moich dekoracji, i życzę wszystkim wspaniałego niedzielnego popołudnia:)
Bea
Komentarze

 1. piękny haft! A co do okresu świątecznego - to jeszcze nie koniec. Do Matki Boskiej Gromnicznej trwa! :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. wybrałaś piękna choinkę:) Cudny haft:) a co do zimy....no też mnie to zadziwia....u nas dzis trochę śniegu, ale dało się pociągnać po lodzie moje dziecię na sankach - choć tyle korzystamy nawet z odrobiny śniegu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. i ja taką koronę miałam- mnóstwo brokatu oczywiście! :) eh to były czasy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo, bardzo się cieszę.
  Nie zaglądałam wcześniej,ale leki otrzymane, by zmniejszyć niedomagania spowodowały ujemną reakcję na nie. Ale nie o tym powinnam pisać;-)
  Zdjęcie, które ci się spodobało jest wybrane z kilkudziesięciu zdjęć.I tyle powinnam zawsze robić, a nie narzekać,że nie umiem zrobić dobrego zdjęcia.
  Już ślę adresik.
  Cudny bieżnik dla mamy zrobiłaś.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty