Zazdrostki - krótkie firanki.

Zawsze się cieszę, kiedy nasze Klientki dzwonią, pytają o zazdrostki i oczekują naszej pomocy w doborze modelu i wymiaru. Mam nadzieję, że ten artykuł również rozwieje wątpliwości przy doborze zazdrostki odpowiedniej dla danego pomieszczenia.

Zazdrostki


Ktoś kiedyś ładnie powiedział, że okna są oczami domu - zgadzam się z tym określeniem w 100%. Jeżeli masz ładny widok za oknem, zastąp ciężkie firanki bawełnianymi lambrekinami i zazdrostkami - optycznie powiększą i rozjaśnią wnętrze, dodadzą mu lekkości i przestrzeni. Ja nie jestem zwolenniczką zasłaniania okien ciężkimi plastikowymi firanami i zasłonami. Kurz, pranie, wieszanie....brrrr. Nie dla mnie i na szczęści też nie dla wielu z naszych Klientów. Dla osób, które chciałyby zaoszczędzić sobie czasu i pracy z wyżej wymienionym czynnościami konserwatorskimi idealne do dekoracji okna będą 


zazdrostkilambrekiny
Co jest dla mnie osobiście bardzo ważne, bawełniane zazdrostki są ekologiczne, nie wytwarzają, w odróżnieniu od syntetycznych tkanin, szkodliwych dla zdrowia ludzkiego jonów i są łatwe w użytkowaniu. 


Często Klientki nas pytają czym się różnią zazdrostki od lambrekinów? 

  1. rozmiarem - zazdrostki są zazwyczaj mniejsze niż lambrekiny
  2. jeżeli są haftowane - ilością haftów ( na lambrekinach, w zależności od modelu i rozmiaru, wykonujemy zazwyczaj więcej haftów niż na zazdrostkach)
  3. zazdrostki wieszamy na typowych mocowaniach do zazdrostek, lambrekiny wieszamy zazwyczaj na karniszu.

Jest to teoria, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby zazdrostki zawiesić na karniszu, a lambrekin na dole okna:) Wszystko zależy od wymiaru okna, naszych upodobań i zasobności portfela, ponieważ zazdrostki ze względu na mniejszy wymiar i mniejszą ilość haftów są tańsze niż lambrekiny.

TU mozesz przeczytać, jakie pytania dotyczące zazdrostek i lambrekinów zadają nam najczęściej nasi Klienci

A TU możesz obejrzeć wszystkie nasze zazdrostki.

Chcesz spróbować swoich sił i sama uszyć zazdrostkę? Krok po kroku pokażę ci, jak uszyć zazdrostkę TU

Pozdrawiam, 

Komentarze

Popularne posty