Szyć każdy może...opinie klientów dekodom.pl

Pewna Klientka, Pani Monika napisała wczoraj do nas takiego maila:

Witam, Dziękuję za przepiękne lambrekiny i zazdrostki...i ściereczki...i obrusik... Ja od jakiegoś czasu marzę o tym, aby nauczyć się szyć, ale jak zobaczyłam te równiusieńkie ściegi to szczena mi opadła z wrażenia na podłogę i zębów pozbierać nie mogłam! Moje to takie krzywulce, że normalnie wstyd! Jestem pod ogromnym wrażeniem i już nie mogę się doczekać, aby te piękności zawiesić i przyozdobić moją kuchnię. Bardzo bardzo dziękuję! Mam nadzieję, że to nie moje ostatnie zakupy w Dekodom.pl :)

i nad tym mailem bardzo długo myślałam. Dziewczyny, jeżeli chciałybyście się czegoś nauczyć, obojętnie, czy jest to szycie, jazda na nartach, prowadzenie auta, czy zupełnie coś innego - jest to tylko umiejętność, którą każdy może posiąść. Oczywiście, zależnie od predyspozycji i talentu, jaki posiadamy, nauka może trwać dłużej lub krócej, efekty będą lepsze lub gorsze, ale podstawa to ĆWICZYĆ, ćwiczyć, i jeszcze raz ćwiczyć. Nie spodziewajcie się, że po pierwszej lekcji rysunku namalujecie Bitwę pod Grunwaldem, ani że kupując maszynę do szycia siądziecie przy niej pierwszy raz i uszyjecie suknię ślubną. Nie chciałybyście zobaczyć mojej pierwszej uszytej poszewki - żaden bok nie był równy(: Na szczęście zdyscyplinowałam się do tego, żeby nic nie robić "na oko", chociaż mam do tego talent i wielkie ciągoty... Jak od początku jest krzywo skrojone, to prawdopodobnie i krzywo zostanie:) Pamiętajcie, że w szyciu maszyna jest Waszym największym przyjacielem - to, że będzie nowa,śliczna i będzie miała 500 wypasionych ściegów wcale nie znaczy, że Wasza współpraca będzie owocna... Ja, po próbach zawierania nowych przyjaźni z maszynami do szycia różnych firm, wróciłam do starusieńkiego Łucznika z metalowymi podzespołami, który bez problemu przeszywa 4 warstwy grubego lnu i przy tym nie marudzi, a ja oszczędzam uszy mojego M., nie śląc niecenzuralnych słów. I chociaż nie szyję zawodowo, a tylko projektuję nowe wzory, czasami "na szybko" muszę coś uszyć - nie wstydzę się wysłać komuś własnoręcznie uszytej rzeczy, bo dużo szyjąc i ćwicząc szycie nabywasz doświadczenia, a każda kolejna uszyta przez Ciebie rzecz wygląda lepiej, ściegi są bardziej równe, a wykończenia bardziej estetyczne. Tak że moje drogie, nie zniechęcać się, wkładać dużo serca w to, co robicie, i tak jak pisałam wcześniej - dużo szyć, bo ćwiczenia czynią mistrzem!
Buziaki ,Bea

Komentarze

 1. Święta racja:) Wierzyć w siebie dziewczyny:)

  OdpowiedzUsuń
 2. moja mama była krawcową , kiedy byłam nastolatką siadałam u niej w zakładzie do maszyny i ...... łamałam igły i zrywałam nitki :) całkowite antytalencie :) ....i jakież było zdziwienie rodziny ,kiedy jakieś 4 lata temu kupiłam maszyne do szycia i zaczęłam szyc aniołki , króliczki itp:) teraz nie wyobrażam sobie życia bez maszyny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oj tak, to święta prawda co napisałaś :) jak się człowiek nie przyłoży do tego co robi, to wychodzą niezłe krzywulce... coś wiem na ten temat ;D potrzeba dużo cierpliwości i dużo godzin spędzonych przy maszynie, żeby dojść do perfekcji.. ja ciągle nad tym pracuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja się pod tym podpisuję, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, ale też skrycie podziwiam Twoje prace :-) Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. zgadzam się, tylko ćwiczenia i cierpliwość.

  a serduszka przecudnej urody!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie właśnie brakuje tej wytrwałości! Jak się tego nauczyć? :)) Jak to opanuję to wtedy będę mogła ćwiczyć i ćwiczyć tak jak radzicie :))
  To ja Monika od "marzycielskich krzywulców", wdzięczna klientka...i nadal marzycielka, która wierzy w to, że stanie się"cud" i że pewnego dnia zasiądę do maszyny i popłynę z tkaninami w siną dal ;)
  M.B.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie u Ciebie trochę lepiej :)
  Pozdrawiam.
  http://mysweetdreaminghome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trochę lepiej niż trochę gorzej to szycie wychodzi :) wręcz rewelacyjnie :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty